![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13371038
*
nr 1337 1038
Dorothy de Bock Porter
(1873-1956), England
Blandteknik, 2 st. Äppelblom och Vide. Signerade. Motivet: 28x21,5 cm
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2020
kl 18:16:23
- Konstnär/Designer
Dorothy de Bock Porter
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.
Läs mer om Dorothy de Bock Porter
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik engelsk england europa vattenfärg äppelblom och vide
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:14
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:28
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
-
5144 Blandteknik
Asien, bymotiv. Blandteknik, bildmått: 41x28 cm, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:13
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:04
-
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:40
*
Dorothy de Bock Porter
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.
Läs mer om Dorothy de Bock Porter
nr 1337 1038
Dorothy de Bock Porter
(1873-1956), England
Blandteknik, 2 st. Äppelblom och Vide. Signerade. Motivet: 28x21,5 cm
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2020 |
- Konstnär/Designer
Dorothy de Bock Porter
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.Läs mer om Dorothy de Bock Porter
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik engelsk england europa vattenfärg äppelblom och vide
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:14 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:28 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
-
5144 Blandteknik
Asien, bymotiv. Blandteknik, bildmått: 41x28 cm, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:13 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:04 -
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:40